2.HŘÍBĚ JMÉNEM ŠTĚSTÍ-prázdninová vyjížďka

24. července 2007 v 11:17 | Pavlína Štafová |  Hříbě jménem Štěstí
2.část-prázdninová vyjížďka
Dnes je první den prázdnin a ve stáji je to člověk na člověku.Emílie s Elis si jako každou sobotu a neděli přistali protože tyto dny pomáhali s úklidem sedlovny.Ale dnes se jim tam pořád někdo motá a proto jen smotají pár lonži , zametou podlahu a vezmou si sedla a uzdy od svých koní, aby je mohli připravit na vyjížďku.
"Ahoj děvčata."objevil se za nimi Leo tak nečekaně, že leknutím poskočili. "Máte snad v úmyslu něco nekalého, že jste tak vyděšené?"
"Ahoj Leo.Nediv se když se plížíš jako duch.Jedeme se projet protože ve stáji je to jako v mraveništi." řekla Elis a už si osedlávala Kimi.
"Tak to bych opravdu byl moc nerad kdybych neměl moje pomocnice na tak důležité akci jako je každoroční prázdninová vyjížďka.Nebo se letos nechcete účastnit?"
"Dnes?Já jsem dočista zapomněla.Proto je tu tolik lidí"rozpomněla se Emílie z vedlejšího boxu. "Tak to určitě jedem s váma.Že jo Elis?"
"Že se ptáš když celý rok se na to všichni těší.Tak víš co Leo?My už půjdeme před stáje a počkáme tam na ostatní a při tom jim tak některým pomůžeme se sedláním."
"Super děvčata vím že je na vás spolehnutí.Tak já jdu ještě zkontrolovat skupinu začátečníků."Leo domluvil a odešel.Dívky se zatím protlačovali ven mezi haldou jezdců.

"Všichni účastníci vyjížďky si teď zkontrolují podbřišníky u svých koní a pokusí se nasednout.Ostatním pomůžu já , nebo někdo ze zkušenějších jezdců.Když budete sedět na koni,pomalu se seřaďte u brány."hlásil Leo.
Všichni uposlechli, protože věděli, že Leo dokáže být zlý ,když není tak jak on řekne.
Za čtvrt hodiny už byli všichni na svých koních a mohlo se jet.
Teď si srovnejte sed a vyjíždíme!"zavelel Leo a průvod jezdců se rozjel.
"Nezapomeňte , že nesmíte být moc blízko koně před vámi.Mohl by kopnout toho vašeho a splašili by se všichni koně. Snažte si držet rozestupy tak velké, jako je váš kůň…"a plno dalších důležitých upozornění, které musíte znát při jízdě ve skupině hlásil Leo.
Emílie s Elis jezdili vždy až úplně na konci a to proto , že už si uměli poradit všelijakými problémy které můžou u koní nastat a tak mohli hlídat jezdce vzadu.
Vyjížďka vedla jezdeckou stezkou , která vedla až na louku.
"Tady se rozdělíme jako ve stáji na začátečníky a pokročilé jezdce.Doufám , že se nikdo nebude řadit k pokročilým když ví, že ještě na to nemá zkušenosti ani vyučení.Začátečníci se teď zařadí k Belle a pojedou sní krokem kolem lesa. Ostatní pojedou se mnou přes louku a pak přes les.Sejdeme se za lesem kde zase pojedeme všichni společně."nařídil Leo a zase nastal dobrých deset minut zmatek , než byli jezdci připraveni.
Emílie s Elis jeli samozřejmě s Leonardem.
První skupinka už odjela za les a druhá se právě rozcválala přes louku. Šlo vidět , že si všichni tu rychlost na hřbetě svého koně užívají.Když jim Leo zdáli zavelel zastavit,bohužel museli přejít do kroku a pomalu dojíždět k lesu než je Leo dohnal.Pak už jeli klusem přes les.Bylo docela teplo a v lese bylo příjemně chladno a koně neotravovali mouchy.Ale když dojeli za les a počítali se, zjistili že jeden chybí.
"Nikde tu není Nataša!"hlásila jedna dívenka ze zadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adam Adam | Web | 24. července 2007 v 11:20 | Reagovat

u mě je bleskovka kdyžtak se stav - dobrý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama