3.HŘÍBĚ JMÉNEM ŠTĚSTÍ-jeden člen chybí

24. července 2007 v 11:27 | Pavlína Štafová |  Hříbě jménem Štěstí
3.část-jeden člen chybí

Všichni se porozhlédli ale opravdu tu Nataša nebyla. Leo si pamatuje jak jela s nima přes louku ale v lese už jí neviděl.
"Teď vyberu kromě mě a Belly ještě pět lidí kteří snáma pojedou hledat Natašu.Ostatní tu zůstanou a nechají koně zatím pást.Emílie,Simona,Nikolas,Petr a Gábina.Elis bude hlídat zbytek, který tu zůstává."nařídil Leo a rozjeli se.
Když vjeli do lesa rozdělili se do dvojic.Emílie byla s Petrem.Po necelé hodině hledání uviděla Emílie že se něco hýbe v křoví.
"Jé, tu je Vločka,Natašina kobyla!"zakřičela Emi ale nikdo kromě Petra tu nebyl a tak chytli vločku a pokračovali hledáním Nataši.
"Co když z Vločky s padla a teď někde leží zraněná?"napadlo Petra.
"Máš pravdu.Mohlo se to stát a proto ji musíme rychle najít" a pobídla koně do klusu.
Najedno uslyšeli zdáli nějaký nářek, který zněl jak siréna.Emílie s Petrem se vydali za tím záhadným zvukem.Po chvíli bloudění měli dojem, že jsou na místě odkud zvuk vychází.
Najednou se ozval hlas který byl poměrně známý… "Je tu někdo?"
"Natašo?Jsi to ty? A kde si?" odpověděla Emílie na otázku otázkou.
"Emílie?Jo, jsem to já ,Nataša!Jsem tady!"dořekla a vyškrábala se s ostruží plná samých škrábanců a od krve.
Až teď ji Emílie s Petrem uviděli.
"Jsi v pořádku?" staral se Petr.
"No všechno mě bolí ale hlavně mě pálí ty odřeniny od trnů.Jé, vy jste chytli Vločku?"všimla si Nataša.
"Jo chytli , ale teď není čas na povídání, všichni tě hledají , musíme jet zpátky!"dořekla Emílie a nařídila Nataše nasednout na Vločku a pomalu jeli k louce kde zůstali ostatní.

Když dojeli na louku, Leo i Bella už tam byli a šlo vidět, že jsou pořádně nervózní.Najednou uviděli Emílii,Petra a pak i Natašu na Vločce.
"Natašo!Kde jsi prosím tě byla?Měli jsme o tebe strašný strach!"vyletěl na ni Leo.
Nataša ještě celá ubrečená, ze sebe nevypravila ani slovo a na Vločce seděla úplně vytřesená.
"Vidím, že teď z tebe nic nevytáhnu.Takže všichni zase nasednou na své koně a pojedou za Bellou.Já zatím uklidním Vločku i Natašu.Elis s Emílii zase pojedou vzadu a doufám , že teď už se nikdo neztratí.My s Natašou vás za chvíli doženeme." Dořekl Leo a skupina pokračovala k cíli.
Asi za hodinku už všichni seděli na dekách na louce a vychutnávali si prázdninový piknik.
"Natašo,řekneš mi konečně co se stalo v tom lese?"naléhá na ní Leo, když všichni byli ve vodě a brodili se svými koňmi.
Nataša chvíli váhala, ale pak začala…. "Když jsme jeli lesem , uviděla jsem něco v trávě.Hýbalo se to!Tak jsem zpomalila a jela se podívat co to je.Byl to malý králíček.Napadlo mě , že by tady zahynul a tak jsem se ho pokoušela chytit.Když jsem ho konečně chytla a nasedla na Vločku králíček se lekl klusu a vyskočil Vločce na krk a na hlavu.Vločka se lekla, shodila králíčka a splašila se.Dlouho jsem se v sedle udržela, ale pak mě do hlavy udeřila vědev a já jsem spadla do ostruží.Vločka byla pryč a já jsem nevěděla co dělat." Skončila vypravování Nataša a začala si hladit rány od trnů ostružiníku.
"Och Natašo!Správně bych tě měl potrestat , že si bez dovolení opustila skupinu.Ale zase si myslela na to nebohé zvíře které by v lese zahynulo, což cením.A proto to pro tentokrát nechám být , ale pro příště vždycky někoho informuj, když budeš chtít jet jinam.."domluvil Leo a dal příkaz, aby si každý pomalu přichystal svého koně k odjezdu.Ke stájím se vrátili až večer když už byla poměrně tma.Každému se ale projížďka líbila a tak plní dojmu odsedlávali své koně.
Emílie si s Elis domluvila že se sejdou na svém oblíbeném místě a to za stájemi v seníku.
"Konečně si tu Elis!Chtěla jsem probrat to co nás včera napadlo týkajíc se Belly."začala povídat Emílie…. "víš nevím jestli je to dobrý nápad.Co když se něco stane?"
Ale Elis byla v klidu…. "¨Co by se stalo?Normálně jen dáme Satana s Nell na pastvu když Bella nebude ten den ve stájích ….a pak jak se zjistí že Nell bude mít hříbě tak řekneme Belle, že nám Satan nechtíc utekl a my jsme o tom nevěděli."
"No to by možná šlo.."přivětila Emi ale hned dodala… "už je pozdě musíme jít"!
Dívky se zvedli,vzali si své kola od stáje a vyjeli ke svým domovům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kacakonik kacakonik | E-mail | 25. července 2007 v 13:17 | Reagovat

Ahojky Pájo, máš supr blog i všechny tyto díly. Moc dobře se mi to četlo ;-) Snad tu dáš co nejdříve pokračování =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama