1.HŘÍBĚ JMÉNEM ŠTĚSTÍ - jak to všechno začalo

26. června 2007 v 14:19 | Pavlína Štafová |  Hříbě jménem Štěstí
Hříbě jménem Štěstí
"Emílie už zase není doma!"rozčiluje se její mamka , když za její dcerou přišla kamarádka Elis. "Zase na mně nepočkala.No já vím kde bude."Postěžuje si Elis a běží pryč.I Emiliina maminka ví kde její dcera je.U svého koně Satana.
Emilii je třináct a už od mala je zblázněná do koní.Od deseti chodí jezdit do stáje vlající hříva a tam má teď i ustájeného svého koně Satana.Satan je černý hřebec, kříženec Shaga Araba a teplokrevníka.Emílie si dlouho přála svého koně a když dostala Satana , dům pro ní přestal existovat a byla jen a jen u něho.Byla tak šťastná jak nikdy jindy.Spolu se svou kamarádkou Elis který měla sice o něco míň zkušeností s koňmi než Emi chodili do stájí každý den a vyjížděli do terénu na svých miláčcích.Ale od doby co má Emílie Satana, chodí do stáje dřív a Elis ji málokdy zastihne, třeba jako dnes.
Elis přiběhla celá udýchaná do areálu stáje a hned uviděla svou kamarádku.
"Ahoj Emi, půjdem se projet?"a utíkala do stájí si připravit svého koně,protože bylo jasné že Emi bude souhlasit.
Elis jezdila na hnědém teplokrevníkovi jménem Kimi. Je to klisna která má už několik hříbat a proto je velice klidná a Elis ji má strašně ráda.
Dívky stáli před stájemi a přebírali si kam by si dnes vyjeli na vyjížďku.
"Je dost teplo a už teď se začínám potit.Mohli bychom k té říčce za lesem."namítla Emílie a tím bylo rozhodnuto.
Jeli přes travnaté pláně až k lesu cvalem a pociďovali naprostou volnost kterou cítí jen v sedle svých koní.Zastavili se až u té říčky.Voda v ní byla průzračná a odrážela paprsky slunce jako diamant.Dívky tomu neodolali a vjeli tam se svými koňmi klusem tak že byli celé ostříkané.Pak sesedli,lehli si do trávy a nechali koně pást.Povídali si o závodech, které se budou letos konat a kterých by se stálo za to účastnit.
"Už jsou tři a za půl hodiny nám začíná trénink"!z poměla si a zpanikařila Elis a hned nasedala na svého koně.Emílie se k ní připojila.
Když přijeli ke stájím, Bella už je rozčíleně vyhlížela. "Kde jste ?To nevíte, že kůň před tréninkem má mít aspoň chvíli odpočinek?A ti vaši jsou tak zpocení , že by se na nich dalo klouzat"?křičela.
Děvčata poznala že nemá smysl se vymlouvat a začali se omlouvat.
"Tak teď je odsedlejte a dejte na chvíli na pastvu.Za hodinu chci ,abyste byli kompletně připraveny i s koňmi na jízdárně"!řekla už přátelským hlasem Bella a dívkám se ulevilo.
Bella byla mladá trenérka , která kdysi jezdila na ty nejlepší závody se svou kobylkou Nell , která už vyhrála několik ocenění.Byl to kříženec Araba s teplokrevníkem a proto byla velice dobře ovladatelná a vytrvalá.Ale před rokem,při přeskoku překážky utrpěla vážný pád a byla skoro utracena.Bella ji natolik měla ráda , že si život bez ní neuměla představit atak jí začala dlouhodobě léčit.Kvůli Nell Bella přestala závodit a začala trénovat pro stáj vlající hříva.
Když dívky měly koně na pastvě, sedli si ve stínu do trávy vedle ohrady.
"Bella je už delší dobu divná a pořád vzpomíná na závodění."promluvila do ticha Emílie.
"To je.Možná je to proto že by chtěla znovu závodit.Kvůli Nell se vzdala celé své kariéry. Ale jak to udělat , aby si nemyslela, že když bude závodit na jiném koni, že ne nepohrdá nad Nell?"
"Možná by šlo udělat aby zase závodila."
"Ale jak?Přemluvit se nenechá a bude jenom mrzutá!"
"Možná by šlo, aby Nell měla hříbě.Tak by to byl její potomek a BElla by na něm mohla závodit.!!"
"To je super nápad Elis!Ale kde sehnat tak výborného hřebce jako je Nell, aby hříbě mělo předpoklady na závodění?"
"Snad si úplně zapomněla na Satana?Je to přece kříženec Snaha Araba taky s teplokrevníkem jako Nell!"
"Elis tobě to dneska myslí na 100% !Ale sakra, za chvíli je ten trénink a Bella by nás určitě přizabila kdybychom přišli pozdě!"dořekla Emílie a už byli na pastvě, aby mohli připravit své koně.
Emílie o Belle večer přemýšlela.Věděla, že by Bella ráda zase závodila, ale není jisté, že by hříbě mělo na závodění vlohy i když Nell i Satan jsou výborní koně.Pak by jim Bella vynadala, že se mohlo klidně něco stát i Nell a Leo majitel stáje by je určitě vyloučil. "Ne, musím si to ještě probrat s Elis.řekla do absolutního ticha noci a po chvíli usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elizabetka elizabetka | 13. července 2007 v 20:43 | Reagovat

pajko to nejde přečíst  je to moc velka škoda

2 Nelien Nelien | Web | 23. července 2007 v 19:31 | Reagovat

Ahojky! tak koukám, že máš moooc krásný blogísek :)) já koně taky miluju, vlastně miluju všechny zvířátka! a ráda spřátelím, jak jsi mi psala do návštěvky ;)

3 sona sona | 11. října 2007 v 11:06 | Reagovat

co to má znamenat tyto  příběhy jsem psala ujá!!!! jak si to opovažuješ zkopírovat a napsat že si to psala ty je  to ubohý!!! že se nestydíš!! je mi z tebe zle!!!

4 Empire Empire | E-mail | Web | 16. listopadu 2007 v 10:15 | Reagovat

Máš nádherný blog a ta povídka je nádherná už se těšim na tu druhou až jí začnu čís!máš opravdu supr blog!A byla bych ráda kdyby ses podívala na muj sice není tak dobrej jako tan tvuj ale byla by ráda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama